piknik podlaski

Strona Główna / Kontakt

 

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Przykładowe scenariusze gier tematycznych

Leśny Patrol - gra terenowa dla adeptów szkół średnich. Ma charakter integracyjny. Jej celem jest budowa zespołów, polepszenie komunikacji między uczniami, których połączyła nowa szkoła oraz nawiązanie komunikacji i porozumienia na linii wychowawca - uczeń.
Zespoły podzielone na mniejsze grupy pod opieką wychowawcy szkolnego i instruktora wyruszają w trasę z mapą. Mają do pokonania kilkukilometrowy odcinek drogi, na którym należy odnaleźć zadania i wykonać je grupowo. Po drodze uczniowie zdobędą wiele wiadomości z zakresu przetrwania.
Nauczą się między innymi wiązania węzłów, poruszania się w terenie bez mapy i rozpalania ogniska w trudnych warunkach.
Wszystkie zadania uczniowie muszą wykonywać we współpracy z wychowawcą. To powinno zjednoczyć obie strony.
Tym bardziej, że nie wychowawca będzie tu rządził. Grupa wybierze swego kapitana spośród uczniów.
Zabawa, przygoda i emocje zapewnione. Z pewnością dużo zdobytych wiadomości pozostanie w pamięci na zawsze.
A przy okazji z pewnością zostaną opowieści o tym, że wychowawcy są cool. I co może o tym wiedzieć reszta, skoro nikt nie spędził z nimi dnia w lesie?

100 mil do matury - gra terenowa dla uczniów na półmetku. Ma charakter motywacyjno-integracyjny. Jej celem jest przede wszystkim zmotywowanie uczniów do rozwijania umiejętności i zdobywania wiedzy, podniesienie współodpowiedzialności za członków grupy oraz ukazanie wartości współpracy.
Przed rozpoczęciem gry, uczestnicy spotkania zostają podzieleni na grupy. Przechodzą krótki kurs szkoleniowy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz technik przetrwania. Szkolenie celowo trwa niewystarczająco długo, aby całe grupy mogły brać w nim udział, poza punktem medycznym.
Aby zdobyć wiedzę z każdego zakresu, należy poszczególnych członków grup wysłać na odpowiednie punkty szkoleniowe. Odpowiedzialność jest duża, bowiem zadania na trasie związane są ściśle z tym, co zostanie przekazane podczas szkolenia. Osoba, która przyswoi jedną umiejętność, będzie musiała nauczyć tego całą grupę. Po kolei więc na punktach zadaniowych osoby będą obarczone odpowiedzialnością za wykonanie zadania.
Poza spotkaniem na trasie rannego turysty i koniecznością udzielenia mu pierwszej pomocy czeka wiele innych, emocjonujących zadań do wykonania.
Grupy współpracują ze sobą i pozostają kontakcie radiowym .Tylko ścisła współpraca pomoże im rozwiązać wiele zadań i doprowadzić do mety.
Nad każdą grupą czuwa instruktor. Kapitanowie grup odpowiedzialni za poruszanie się po trasie otrzymują mapę z zaznaczonymi punktami zadaniowymi oraz niezbędny do wykonania zadań ekwipunek. Na trasie czeka na uczestników wyprawy survivalowa niespodzianka na pamiątkę.

Life is Adventure - gra terenowa dla maturzystów. Posiada charakter motywacyjny i większy niż pozostałe gry stopień trudności.
Od dawna w szkołach panuje zwyczaj na realizowanie przed maturą ostatniego, wspólnego, szkolnego jeszcze wypadu. Może to być trzydniowy spływ
czy dwudniowa wycieczka. My jednak proponujemy grę terenową, która nie tylko obudzi instynkt poszukiwacza przygód, ale wiele nauczy i pozostawi niesamowite wspomnienia na długie lata.
Celem gry jest zmotywowanie uczestników do osiągania zamierzonych celów, poszerzania wiedzy i pokonywania własnych słabości.
Scenariusz jest prosty: wypad w nieznany teren, w którym czeka kilka ciekawych punktów do zaliczenia. Mapa, kompas, dobra sprawność fizyczna
i pomysłowość są niezbędne na trasie. Uczestników czeka przeprawa przez wodę, zjazd po linie nad rzeką, wspinaczka, kamuflowanie się w lesie, sprawdzenie umiejętności strzeleckich oraz wiele innych atrakcji. Niektóre konkurencje będą wymagały z pewnością wsparcia kolegów z grupy, ale w końcu po to się jest drużyną. Uczestnicy gry zdobędą nowe umiejętności ale też poczują jak krew im krąży w żyłach. Wszystko po to, by po tym wypadzie myśl o maturze
nie przyprawiała nikogo o dreszcze. Drużynę, która zdobędzie podczas gry najwięcej punktów, czeka na mecie nagroda.

 
Copyright© Patrol Adventure
 
Treść i inna zawartość strony należy do Patrol Adventure. Kopiowanie bez zgody jest zabronione.