piknik podlaski

Strona Główna / Kontakt

 

Imprezy Plenerowe

Łuki

łuk

Łuk to jedna z najstarszych broni miotających. Składa się z drzewca oraz cięciwy, posługuje się strzałami.

Posiadamy wiele rodzajów łuków. Każdy z nich ma inny wygląd i charakter. Przede wszystkim jednak wszystkie przystosowane są do amatorskich możliwości mężczyzn, kobiet i dzieci. Tak, by każdy z łatwością i przyjemnością mógł zmierzyć się z jedną z najstarszych broni świata.

Zapewniamyłuk sportowy
Uczestników naszych spotkań łuczniczych stawiamy przed największymi dostępnymi tarczami. Skoro nie możemy gwarantować celności w 10, to postaraliśmy się o to, by strzały lądowały w tarczy, nie psując zabawy łucznikom z małą wprawą.
Dla urozmaicenia spotkań postaraliśmy się również o inne cele, aby konkurencjom nadać jeszcze ciekawszy charakter. Łucznicy mają do dyspozycji różne łuki.
Każdy uczestnik konkurencji będzie mógł nie tylko sprawdzić swoją celność, ale też pod okiem instruktora nabyć nowe umiejętności. Instruktor dobierze łuk do możliwości strzelającego, by efekty były jak najlepsze.

Proponujemy
Konkurencja może mieć charakter rekreacyjny lub też może być przeprowadzona na zasadzie turnieju, rywalizacji grupowej lub indywidualnej o Puchar.

Proce i inne

Proca to stara jak świat broń miotająca. Złożona z rzemienia i rękojeści od stuleci nie zmieniła swojego oryginalnego wyglądu.

Z procy można strzelać z pocisków stalowych lub ceramicznych. W dal na odległość lub do celu. Uczestnicy tej dyscypliny mogą oddawać strzały z procy
z podpórką lub bez. Otrzymają do dyspozycji wzmocnione proce o większym zasięgu miotania pocisków i bardzo dobrej celności.

topory

Shuriken to broń miotana. Biała broń japońska w postaci latających ostrzy, używania przez wojowników Ninja.
(Shu- ręka, Ri- wyrzut, Ken- ostrze).

Do dyspozycji posiadamy repliki tej śmiertelnie niebezpiecznej broni w postaci gwiazdek:
- trzyramiennych
- czteroramiennych Hira shuriken
- ośmioramiennych Happa shuriken

Wykonane ze stali często uszlachetnione grawerunkami zapewniają widowiskowe zmagania uczestników konkurencji.
Gwiazdkami rzuca się do specjalnie przygotowanego celu.

topory2

Topory i siekierki

Dla lubiących niecodzienne zmagania polecamy rzut toporem.topory
Topory robią wrażenie pokaźną wielkością i atrakcyjnym wyglądem. Wykonane w całości ze stali gwarantują, że w czasie uderzenia o tarczę pozostaną w całości.
Dobrze dobrane topory zgodnie z ich przeznaczeniem gwarantują bezpieczeństwo tej konkurencji.
Toporami rzuca się do specjalnie przygotowanych, drewnianych, wzmacnianych tarcz.

Dla miłośników tego rodzaju rozrywek polecamy również  mniej siłową konkurencję - rzut siekierką. Jednoczęściowa, stalowa siekierka przeznaczona jest specjalnie do rzucania. Jest znacznie lżejsza od toporów, ale nie robi już takiego wrażenia.

powrót

 
Copyright© Patrol Adventure
 
Treść i inna zawartość strony należy do Patrol Adventure. Kopiowanie bez zgody jest zabronione.