piknik podlaski

Strona Główna / Kontakt

 

Imprezy Plenerowe

Paintball

paintball Paintball - to drużynowa gra strategiczna wykorzystująca karabinki pneumatyczne (markery) na żelatynowe kulki. Wymaga umiejętności planowania, szybkiego myślenia oraz dobrej komunikacji w grupie. Gra potocznie przez miłośników zwana jest malowaniem.

Taktyka zespołu w głównej mierze przyczynia się do zwycięstwa w grze, która najczęściej odbywa się na terenie leśnym z naturalnymi przeszkodami.
W zależności od wybranego scenariusza rozgrywka kończy się wyeliminowaniem przeciwników lub zdobyciem bazy.

Gra, z pozoru wyglądająca na militarne przedsięwzięcie, z militaryzmem ma mało wspólnego. Markery swoim wyglądem nie przypominają broni palnej. Ich obudowy są różnokolorowe a wypełnienie amunicji raczej nie występuje w kolorze czerwonym.

Gra przynosi też więcej pożytku niż jesteśmy skłonni przypuścić:
- pomaga pozbyć się nadmiaru zbędnie skumulowanej energii albo też podnosi poziom adrenaliny tym, którzy na co dzień są z lekka ospali
paintball1 - uczy strategicznego planowania
- uczy podejmowania odpowiedzialnych decyzji w trudnych warunkach
- integruje uczestników pozostających po tej samej stronie
- zwiększa odpowiedzialność za los osób z grupy
- pozwala na sprawdzenie odporności w warunkach zagrożenia (chodzi o grę)
- daje możliwość wykazania się umiejętnościami przywódczymi, strategicznymi,
wytrzymałością i zdolnością fizyczną
- odpręża, relaksuje, ale też zapewnia mocne wrażenia i wspomnienia na długi czas
- wbrew przypuszczeniom nie rodzi agresji

Zapewniamy
Uczestnicy naszej gry otrzymują pełne wyposażenie potrzebne do gry w paintball, profesjonalnej jakości, atestowany sprzęt:
marker paintballowy : półautomatyczny, solidny i dobrze prezentujący się podczas gry; nie przypomina jednoczęściowej sztucznej zabawki, butlę z gazem CO2 : o wygodnym kształcie, lekką, niesprawiającą kłopotów w trakcie gry
amunicję : kolorowe, wypełnione żelatyną kulki, po których ślad schodzi po przetarciu wilgotną szmatkąpaintball
maskę ochronną : z podwójną szybką termiczną zapobiegającą zaparowywaniu, z szerokim kątem widzenia i daszkiem ochronnym, dopasowaną również do osób noszących okulary, chroni uszy oraz mundur ochronny : w kamuflażu leśnym, lekki i wygodny lub kombinezon jednoczęściowy w kolorze oliwkowym.

Przed każdym spotkaniem z użyciem sprzętu paintballowego, przyszli uczestnicy spotkania otrzymają formularz z opisanymi warunkami uczestnictwa i regulaminem gry paintballowej. Na formularzu znajdują się wszystkie ważne uwagi i wskazówki, do których powinni się stosować gracze na polu paintballowym.

paintball

Grę paintballową obsługują instruktorzy, który zapoznają uczestników z obsługą sprzętu, przestrzegą przed zagrożeniami wynikającymi z nieprzestrzegania regulaminu gry oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.
Nad przebiegiem i bezpieczeństwem gry paintballowej czuwają sędziowie.
Za stan techniczny sprzętu /np.: doładowywanie gazu i amunicji, niespodzianki sprzętowe/ odpowiedzialna jest obsługa techniczna przez cały czas gry do dyspozycji jej uczestników.
Teren gry jest odpowiednio znakowany i zabezpieczany przed wejściem osób trzecich.

Paintball z Patrol Adventure to bezpieczna przygoda


Co mamy ....
Postanowiliśmy zadbać o komfort gry naszych klientów.
Nie stosujemy ciężkich mundurów jak firmy konkurencyjne. Nasze mundury zostały wykonane specjalnie na zamówienie z lekkiego materiału typu US, wyprodukowanego dla wojsk stacjonujących w Iraku. Sprawdzają się więc doskonale nawet w wysokich temperaturach. Są lekkie i przewiewne, odporne
na rozdzieranie. Znacząco zwiększają komfort gry, co zawsze zauważają uczestnicy naszych gier paintballowych czy też gier terenowych o charakterze militarnym.


Proponujemypaintball
Rozgrywka paintballowa może być grą scenariuszową, może mieć formę większej gry terenowej rozpisanej na wiele etapów z przeszkodami do pokonania, może mieć też charakter turnieju.
Ten ostatni polecamy firmom. Firmowy Turniej Paintballowy to rywalizacja pomiędzy np. działami o Puchar zwycięskiej drużyny.


Scenariusze gier paintballowych
Poniżej przedstawiamy kilka klasycznych scenariuszy gier paintballowych. Zainteresowanych odsyłamy również do działu Militarne/Gry Terenowe lub Plenerowe/Gry i Zabawy Terenowe. Projekty autorskie udostępniamy na życzenie dla potencjalnych klientów.
Wg życzenia klienta opracowujemy również scenariusze nietypowe, dopasowane do miejsca gier i ich charakteru.

Zdobywanie Flagi- Grupa podzielona jest na dwa rywalizujące ze sobą zespoły (od 3 do 10 osób). Każdy zespół ma swoją bazę i flagę.
Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie flagę przeciwnika i doniesie ją do swojej bazy. Zabawa wymaga dużej pomysłowości. Przyda się tu tworzenie pułapek i dobra organizacja zespołu.

Każdy na Każdego - W grze bierze udział kilka zespołów kilkuosobowych. Każdy z zespołów posiada swoją bazę i flagę. Zadaniem jest zdobycie jak największej ilości flag. Trafieni gracze schodzą z popaintballla.

Ochrona Prezydenta - Grupa podzielona zostaje na 2 zespoły specjalne: Ochronę i Terrorystów. Spośród chętnych wyłania się uczestnika, który zostaje Prezydentem. Ochrona musi bezpiecznie dostarczyć Prezydenta w określone miejsce. Zadaniem Terrorystów jest rozbicie szeregów Ochrony i wzięcie Prezydenta w niewolę.

Poszukiwany Żywy lub Martwy - Poszukiwany próbuje przenieść łup do bazy. Do pomocy ma wspólników. Niestety tuż za nimi trwa policyjna nagonka. Zawodnicy stojący po stronie prawa za wszelką ceną muszą zatrzymać Poszukiwanego i odebrać mu łup.

Poszukiwacze Skarbów - uczestnicy podzieleni na kilka grup walczą o zdobycie jak największej ilości skarbów ukrytych w lesie. Szefowie grup otrzymują mapę ze wskazówkami. Skarby są jednak pilnie strzeżone, a na drodze jest pełno pułapek. Każda drużyna wyrusza z innego punktu i musi nie tylko pokonać trasę, ale również i przeciwników, których kusi ten sam łup.

... oraz wiele innych !!!

 
Copyright© Patrol Adventure
 
Treść i inna zawartość strony należy do Patrol Adventure. Kopiowanie bez zgody jest zabronione.